Certyfikaty SSL

Certyfikat SSL (Secure Socket Layer) jest protokołem szyfrującym transmisje danych. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, począwszy od bezpiecznego przesyłania danych z formularzy, bezpiecznego logowania do panelu klienta, odbieranie i wysłanie poczty po bardzo zaawansowane zastosowania jak bankowość elektroniczna.

Co daje Certyfikat SSL?

Jeżeli Twój serwis internetowy wymaga podania danych osobowych, czy też dostęp do niektórych jego części jest chroniony hasłem, posiadanie zaufanego Certyfikatu SSL daje bezpieczeństwo, że przesyłane dane nie zostaną podsłuchane przez niepowołane osoby. Doświadczeni internauci zwracają uwagę na kwestie bezpieczeństwa ich danych dlatego z nieufnością podchodzą do serwisów bez certyfikatu SSL w których muszą podać newralgiczne dane. Jeżeli posiadasz sklep internetowy, serwis zawierający dane osobowe lub strefę wymagającą logowania Certyfikat SSL staje się koniecznością. Dzięki Certyfikatowi dane pozostają bezpieczne, twoja strona postrzegana jest jako godna zaufania a klienci bez obaw mogą powierzyć Tobie swoje dane. Certyfikaty SSL są rozpoznawane przez wszystkie liczące się przeglądarki na rynku. Weryfikacja certyfikatu następuje bez ingerencji użytkownika, a ten jego obecność może zauważyć w adresie URL poprzez oznaczenie protokołu "https://" oraz ikonki zamkniętej kłódki. W razie próby wysłania danych do niezabezpieczonej certyfikatem witryny użytkownik zostaje ostrzeżony o takim działaniu.
Już Certyfikat 128 bitowy sprawia ze dane Twoje i Twoich klientów pozostają bezpieczne. Pamiętaj: do certyfikatu niezbędny jest własny adres IP.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ